Projekts senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai uzņem apgriezienus

27.12.2018

Jau nākamgad pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma Latvijas iedzīvotāji varēs pieteikties bezmaksas kursiem, kur uzzinās, kā pārdzīvot adaptācijas periodu, aizejot pensijā, apgūt jaunas zināšanas un prasmes, saglabāt fizisko un psiholoģisko veselību. Šobrīd projektā Vecums nav šķērslis notiek mācības lektoriem, kuri pavisam drīz dosies uz pašvaldībām un iedrošinās seniorus turpināt aktīvu dzīvesveidu arī pēc darba gaitu izbeigšanas.

Projekts, kura mērķis ir celt pensionāru dzīves kvalitāti Baltijas valstīs, tika sākts 2017. gada augustā. To īsteno Latvijas Pensionāru federācija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti, Igaunijas Pensionāru biedrību asociāciju un Lietuvas Pensionāru savienību Bočiai.

"Pašlaik projekts ir sasniedzis posmu, kad mēs gatavojam lektorus, kuri visu nākamo gadu strādās ar senioriem. Mērķtiecīgi ejam uz to, lai piesaistītu dažādu pašvaldību pārstāvjus un sociālos darbiniekus, kuri varēs izmantot gūtās zināšanas darbā ar senioriem savā reģionā. Īpaši gaidīti lektoru grupās ir seniori ar pedagoģisko pieredzi," stāsta projekta vadītājs Mārtiņš Valters.

Interesenti  vēl var paspēt pieteikties modulim Kā saglabāt fizisko veselību? un Kā izdzīvot, kādu palīdzību var saņemt, kā uzsākt biznesu, sūtot CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu Dagnija.Stake [at] rsu.lv (Dagnija[dot]Stake[at]rsu[dot]lv). Nodarbību saraksts minētajos moduļos tuvākajā laikā tiks publicēts projekta mājaslapā.

Projekts Vecums nav šķērslis tiek īstenots ar Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas NordPlus finansiālo atbalstu. Plašāka informācija pieejama mājaslapā www.vecumsnavskerslis.lv.

Autors: Rīgas Stradiņa universitāte